כיצד מתכוננים כמו שצריך למבחן אמיר"ם?

תוכן עניינים:

ידיעת השפה האנגלית זה אחד מתנאי הקבלה לרוב מוסדות הלימוד האקדמיים. סטודנטים שלא יודעים אנגלית יצטרכו לעבור קורסי הכנה שונים שיכשירו אותם לתואר. מי שמעוניין לקבל פטור מקורסי האנגלית במהלך התואר יידרש לעמוד ברמה מסוימת בידיעת האנגלית. מבחן אמיר"ם נועד על מנת לבחון את רמת האנגלית של הסטודנטים לפני שיבוצם לקורסים השונים. לסטודנטים שבקיאים בשפה האנגלית הוא יכול להעניק פטור מלא מהקורסים. יש כאלה שמצליחים באמצעותו לדלג על מספר קורסים, דבר שמביא לחיסכון כספי. כדי שתוכלו להצליח במבחן מהסוג הזה יהיה עליכם להתכונן אליו כמו שצריך. יש לנו כמה טיפים חשובים שיאפשרו לכם להגיע מוכנים לקראת אותו מבחן חשוב במיוחד. חלק מהסטודנטים עושים את המבחן הזה בתור המבחן הראשון שלהם. כלומר אין להם היכרות מקדימה עם מבחנים באקדמיה, והם לא באמת יודעים למה לצפות.

 

הירשמו בהקדם למבחן

 

אינכם היחידים שרוצים להירשם למבחן פטור מאנגלית, כמוכם ישנם עוד סטודנטים רבים. המקומות הפנויים לכל מבחן אמיר"ם מוגבלים, לכן לא מן הנמנע כי לא יישאר לכם מקום. מהסיבה הזאת אנו מציעים לכל מי שרוצה לעבור את המבחן להירשם אליו בהקדם האפשרי. אל תחכו עם ההרשמה כמה ימים, כי בסוף תמצאו את עצמכם נאלצים לחכות למועד הבא. המועדים לא קורים באופן קבוע, לעיתים תצטרכו להמתין מספר שבועות עד המבחן הבא. מעבר לכך הרשמה מוקדמת תאפשר לכם להתחיל להתכונן למבחן מוקדם יותר מאחרים. ככל שתתכוננו מוקדם יותר, תוכלו להגיע למבחן מוכנים יותר.

 

תתמקדו באוצר מילים

 

קשה מאוד להשלים פערים של שנים במהלך מספר שבועות עד למבחן עצמו. עם זאת כדאי לצלוח מבחן אמיר"ם יהיה עליכם להרחיב את אוצר המילים שעומד לפניכם. ככל שתרחיבו יותר את אוצר המילים באנגלית, כך תוכלו לצלוח כל מיני מהמורות שונות. בין אם מדובר על קריאת טקסטים, מענה על שאלות או כל דרישה אחרת שיש במבחן. מי שמכיר מילים שונות יצבור את הביטחון שאותו הוא צריך כדי לעבור את המבחן בציון גבוה. תזכרו כי הציון הרצוי מבחינתכם זה לא בהכרח הציון הרצוי מבחינתם של אחרים.

 

תפתרו מבחנים לדוגמה

 

ברחבי הרשת תוכלו למצוא כמות גדולה של מבחני אמיר"ם שאותם תוכלו לפתור. פתרון מבחן אמיר"ם יאפשר לכם להכיר את המבנה של הבחינה, ואת הרמה הנדרשת מכם. אתם מסירים לא מעט סימני שאלה שככל הנראה יעסיקו אתכם לפני המבחן. מעבר לכך תוכלו לפתור כל מיני שאלות שיהיו דומות מאוד לשאלות שישאלו אתכם במבחן עצמו. ככל שתפתרו יותר מבחנים לדוגמה, כך יהיה לכם יותר ביטחון לבחינה עצמה. מי שלא יפתור בכלל מבחנים, ימצא את עצמו במצב שבו החששות עלולים להכריע אותו. היום זה כבר לא מסובך למצוא מבחנים לדוגמה לפתרון מידיי.